Obrí monitor nielen pre hráčov
AOC AGON

AOC AGON AG352UCG6 je najväčší monitor hernej série AOC Gaming so zaoblenou zobrazovacou plochou. Reklamným ťahúňom zaoblených monitorov je pojem vnorenie (immersion), pri ktorom má hráč získať omnoho lepší priestorový pocit ako pri použití bežného plochého monitora. V prípade testovaného modelu je naviac vyzdvihovaný jeho ultraširoký panel, obnovovacia frekvencia a podpora G-Sync. Poďme sa teda na tento obrí herný monitor pozrieť v detailoch.

obr1

Asus ZenFone Max Pro M2
Max Pro M2 plní všetky úlohy tak ako sa od dobrého smartfónu očakáva

Asus po veľkom úspechu svojich smartfónov edície Max Pro s označením M1 uviedol na trh novinku s prívlastkom M2. Na testovanie som dostal telefón s typovým označením ASUS_X01BDA, ktorý ma ambíciu obsadiť popredné miesta na trhu lacnejších smartfónov s nadpriemernou výbavou a výkonom.

obr1

Za menej peňazí stále veľa muziky
ASUS ROG Strix SCAR II

Dva týždne po tom ako som ukončil testovanie jedného z top herných modelov firmy ASUSTek – ROG Zephyrus S, mi v redakcii ponúkli na testovanie jeho slabšieho kolegu s názvom Strix SCAR II. Pri takejto zhode okolností bolo namieste spracovať porovnávaciu recenziu s detailným zhodnotením rozdielov medzi týmito výrobkami. Konkrétne typové označenie testovaného modelu Strix bolo GL704GW-EV022T.

obr1

Mobilný klenot s neuveriteľnou výdržou
Huawei P30

Niekoľko týždňov po uvedení novinky čínskeho gigantu na mobilný trh som dostal na detailné testovanie jeho slabšiu vlajkovú loď bez prívlastku Pro. Spolu so svojim silnejším bratom predstavujú top modely, ktoré sú priamou konkurenciou najlepších smartfónov aké je možné kúpiť na súčasnom trhu. Článok som koncipoval v mierne odlišnom duchu. Okrem popisu samotného produktu uvádzam aké benefity ponúka P30 a upozorňujem na výhody, ktoré môžeme získať prechodom k tejto horúcej novinke.

obr1

Nekompromisný silák
ASUS Zephyrus S

Keď som v redakcii preberal na testovanie elitný herný notebook z dielne AsusTek s typovým označením GX701GX-EV064T, povedali mi, že nemám písať o tom čo je na tomto notebooku všedné, ale iba to, čím je výnimočný. Problémom však je, že tento stroj je výnimočný takmer v každom aspekte. V prvom rade je výnimočná jeho cena, za ktorú si bez problémov zadovážime použité autíčko. To znamená, že akékoľvek kompromisy sú neprípustné.

Užitočný nástroj pre kreatívne duše
Ideapad Miix 720

2-in-1 tablet s pripojiteľnou klávesnicou Lenovo Ideapad Miix 720-12IKB v sebe skrýva viaceré možnosti jeho využitia. V prvom rade ide o tablet s 12“ obrazovkou, ktorý môže poslúžiť ako elektronické maliarske plátno. Po pripojení klávesnice sa však z tabletu stáva plnohodnotný notebook, na ktorom okrem iného vznikol aj tento článok. Charakteristikou testovaného modelu je displej s rozlíšením 2880×1920 bodov, 4GB RAM, grafická karta Intel 620 a dotykové pero Active Pen verzie 1.

obr1

Veľký smartfón s obrovskou výdržou
Samsung Galaxy J4 Plus

Juhokórejská spoločnosť Samsung má vo svojom portfóliu smartfónov nielen super výkonné vlajkové lode, ale aj ľudové zariadenia série J (Joy), ktoré sú určené pre menej náročných používateľov. Medzi ne patrí aj Samsung SM-J415FN, ktorý síce disponuje rozmerovo veľkým šesťpalcovým displejom, avšak jeho rozlíšenie je iba 720x1480 bodov. Telo smartfónu je plastové, poháňa ho slabší procesor Qualcomm Snapdragon 425 s frekvenciou 1,4 GHz, ktorému pomáha grafická karta Adreno 308. Testovaný model obsahoval 2 GB pamäte, 32 GB interného úložného priestoru, sloty pre vloženie dvoch nano SIM kariet a jednej mikro SD karty.

obr1

Špičková mašinka nielen pre hráčov
HP OMEN 15t

Moje osobné skúsenosti s produktami firmy HP sú pomerne vlažné. Rukami mi prešlo množstvo pracovných staníc, notebookov, no najmä periférnych zariadení, ktoré mali takmer vždy menšie či väčšie chyby a mnohé z nich boli kazové. Preto som testovanie notebooku tejto značky začal s nedôverou. HP má však veľmi príjemne prekvapil a vyvrátil všetky moje doterajšie názory. A čo viac, OMEN 15t s modelovým označením 15-dc0009 4KC32EA sa v mojom prípade stal najvýkonnejším notebookom s akým som sa doposiaľ stretol. Ide o mimoriadne dobre vyladený produkt, ktorý u mňa dosiahol všetky superlatívy. Naviac jeho cena je veľmi slušná, nie výborná, ale ani zlá pričom v danej cenovej kategórii nemá konkurenciu.

obr1

Brutálna klávesnica pre brutálnych hráčov - HP OMEN Sequencer 2VN99AA
Neobyčajná hráčska myš - HP OMEN Reactor 2VP02AA
Slúchadlá, z ktorých mrazí - HP OMEN Mindframe 3XT27AA

Spoločnosť HP prostredníctvom zariadení rady OMEN rozšírila portfólio svojich produktov o tie, ktoré sú určené prioritne pre hráčov. K výkonným hráčskym počítačom patria aj rovnako výkonné periférie, medzi ktoré patrí aj klávesnica OMEN Sequencer. Počítačová myš OMEN Reactor patrí medzi zariadenia, prostredníctvom ktorých si firma HP hľadá miesto na hráčskom trhu. Hneď v úvode však musím povedať, že testovanú myšku si nemusí kúpiť iba hráč. Ide totiž o zariadenie, ktoré vie veľa ponúknuť aj ostatným používateľom. Jej veľmi slušné DPI, opierka zápästia a palca, no najmä jemné spínače ju predurčujú na využitie všade tam, kde sa ergonómia spája s presnosťou. Jedným z najväčších problémov akýchkoľvek počítačových slúchadiel je zohrievanie uší pri ich dlhodobom nosení. To sa okrem iného prejavuje aj pri hraní počítačových hier, pri ktorých máme slúchadlá neustále nasadené a to po dosť dlhú dobu. Rôzni výrobcovia riešia chladenie náušníkov rôznym spôsobom. HP využil vlastnosti tzv. Peltierovho tepelného efektu, pri ktorom chladí vnútro náušníkov pomocou termoelektrických modulov.

obr2

Užitoční pomocníci na doma ale aj na cesty

V redakcii sa nám zišla trojica zariadení značky tp-link určených na sieťový prenos údajov. Prvým z nich je mobilné Wi-Fi M7200, pomocou ktorého je možné prenášať údaje prostredníctvom sietí mobilných operátorov. Druhým zariadením je cestovný smerovač TL-WR902AC, ktorý je schopný plniť viaceré úlohy súvisiace s prenosom údajov nielen prostredníctvom Wi-Fi sietí. Posledným zariadením je súprava TL-PA7010P určená na prenos údajov prostredníctvom elektrickej siete.

obr2obr1

Keď iným dochádzajú sily
CyberPower OR600ELCDRM1U

Renomovaná americká spoločnosť CyberPower Systems má vo svojom portfóliu široké spektrum vysokokvalitných zariadení, ktoré zabezpečujú spoľahlivé napájanie elektronických systémov. Okrem špičkových zariadení určených na napájanie náročných podnikových systémov citlivých na akékoľvek aj drobné výpadky elektrickej energie, ponúka viacero zariadení určených pre menej náročných zákazníkov. Tie poskytujú za veľmi prijateľnú cenu ochranu menšieho počtu serverov, sieťových prvkov, koncových elektronických zariadení, resp. všeobecne citlivej počítačovej technológie. Hlavnou charakteristikou testovaného modelu je informačný LCD panel a konštrukcia, ktorá UPS predurčuje na inštaláciu do tzv. racku – montážnej skrine pre umiestnenie prvkov počítačových systémov.

Smartfón, ktorý plní úlohy bez akéhokoľvek rešpektu
Huawei Honor Play

Kontroverzný výrobca telekomunikačnej techniky čínsky Huawei predstavil herný model smartfónu s označením Honor Play COR-L29, ktorý sme mali možnosť otestovať. Tento špeciálny model červenej farby s jemným gravírovaním disponuje procesorom Kirin 970, 4GB pamäte, 64GB úložného priestoru, duálnou SIM a naviac technológiou Smart Shock. Ďalším zaujímavým prvkom, ktorý možno hneď v úvode spomenúť, je displej prekrývajúci takmer celú prednú stranu a 16MPx predný aj zadný fotoaparát s podporou umelej inteligencie a rozpoznávania tváre.

obr1

Kamera s veľkými očami
Securia Pro Wifi 5200 1080p 2MPX

V uplynulom týždni som mal možnosť otestovať IP kameru dodávateľa Securia s označením N388T-200W, resp. Securia Pro Wifi 5200. Jej hlavnými rozlišovacími vlastnosťami sú podpora Wifi, full HD snímač a PTZ ovládanie. Pre viaceré problémy, s ktorými som sa stretol počas testovania, som sa rozhodol, že tento článok koncipujem trochu netradične. Namiesto opisu kamery, ktorá nie je ničím výnimočná, uvediem niekoľko faktov, ktoré sa týkajú IP kamier, najmä ich pripájania a použitia v rámci IP počítačových sietí.

Húževnatý herný stroj v podaní firmy Asus
TUF FX504GE-E4524T

Notebooky Asus rady FX si hľadajú svoju pozíciu medzi strojmi, ktoré sa snažia za relatívne nízku cenu podať maximálny výkon. Séria TUF (The Ultimate Force) deklaruje dlhú životnosť a stabilitu systému, ktorú majú zabezpečiť dôsledne vybrané a zoskupené komponenty. Testovaný model FX504GE-E4524T disponuje šesťjadrovým procesorom rady Coffee Lake Intel Core i7-8750H, 16GB pamäťou, 256GB SSD + 1TB SATA diskom, grafickou kartou nVidia GeForce 1050Ti a matným displejom s rozlíšením FHD 1920×1080 bodov.

Testujeme novinku firmy Motorola série Z
moto Z3 PLAY

Známy výrobca rádiovej techniky a kvalitných mobilných telefónov predstavil v lete tohto roku svoj najnovší model smartfónu série Z. My sme mali možnosť otestovať model XT1929-8, ktorý disponuje 4GB pamäte, 64GB úložného priestoru a duálnou SIM. Smartfóny série Z sa od ostatných sérií a takisto od smartfónov iných výrobcov líšia svojou modulárnou konštrukciou. Tá umožňuje k telu smartfónu pripojiť množstvo rozširujúcich modulov ako napr. prídavnú batériu, reproduktor, projektor, tlačiareň, gamepad, špeciálnu kameru, alebo originálne puzdro či farebný kryt.

obr2obr1

Lenovo ThinkPad T480s

V redakcii sme testovali jeden z najnovších notebookov firmy Lenovo ThinkPad T480s 20L7-001HXS. Ide o model, ktorého hlavnou prednosťou je 16GB pamäť, IR kamera a WQHD displej s rozlíšením 2560x1440 bodov. Všetky fakty týkajúce sa tohto notebooku vyplývajú z jeho určenia. Ide o notebook pre manažérov, ktorí chcú mať po ruke výborne vyzerajúci nástroj pričom pre nich nie je dôležitý extrémny výkon, ale najmä kvalita prevedenia, elegancia, výdrž a potreba sa v každom prípade výborne prezentovať.

obr2obr1

Kamerový set Securia Pro NVR4CHV2-W

V prípade, že sa rozhodujeme obstarať si kamerový set, môžeme okrem iných naraziť aj na výrobky dodávané Slovenskou spoločnosťou e-Trade Europe s.r.o. (distribútor produktov firmy Securia PRO). Vo svojom portfóliu má kompletné kamerové systémy, domové alarmy, videovrátniky, ako aj samostatné komponenty a príslušenstvo k bezpečnostným systémom, ktoré predáva cez kamenný, ale aj internetový obchod securia.sk. V prípade digitálnych HD IP kamerových setov máme na výber z niekoľkých možností, ktoré sa líšia najmä ponúkaným počtom, rozlíšením, typom a farbou povrchu digitálnych kamier. V prípade 4-kamerového HD IP setu (rozlíšenie 2MPx) s bielym povrchom kamier máme k dispozícii produkt NVR4CHV2-W, ktorý sme testovali.

obr2obr1